Українець намагався в'їхати на територію Польщі з банкнотою 1000 злотих. Як повідомляє прикордонна служба Польщі, 16 квітня 30-річний громадянин України зробив спробу перетнути кордон в пункті пропуску Краківець-Корчова, з метою п'ятиденної туристичної подорожі в Республіку Польща. Перед поїздкою чоловік перевірив в інтернеті скільки грошей йому необхідно на таку подорож і був переконаний, що 1000 злотих йому буде цілком достатньо. Саме таку суму, однією купюрою, українець і пред'явив польським прикордонникам під час контролю. На жаль подорож для нашого співвітчизника на цьому і закінчилася. Пред'явлена ним банкнота була вилучена з обігу ще влітку 1995 року у зв'язку із деномінацією, і більше не є чинним платіжним засобом в Польщі. Оскільки інших грошей в чоловіка із собою не було, йому довелося повернутися в Україну. Де саме горе-турист дістав цю банкноту не повідомляється, але навіть якби вона була ще в обігу, то сильно погуляти йому на ці гроші не вдалося. Старих 1000 злотих на момент деномінації були відповідником сучасних 0,10 злотих, або 77 українських копійок.

Понеділок — день важкий, тож минув і біс із ним так би мовити. Але біда в тому, що залишив він деякі новини. Насправді новин було багато, проте лише деякі потрапили в моє поле зору, тому на деяких із деяких я спробую зосередитися.

«Делегація Литовської Республіки на чолі з прем'єр-міністром Саулюсом Сквярнялісом з офіційним візитом відвідала Донеччину.»написав в своєму Facebook голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. Гості з Литви побували в Авдіївці, де оглянули місто і переконалися, що життя в ньому продовжується, не зважаючи на бойові дії, які фактино не припиняються.  Далі Жебрівський написав наступне:

Як внесок у боротьбу з агресором на інформаційному фронті пан Прем'єр-міністр передав Донеччині телевізійне обладнання - фідери від Литовської Республіки, які дозволять підсилити сигнал українських медіа на окуповану територію. 

Україні невперше передають телевізійне обладнання для роботи на окупованих територіях. Але тут пан Жебрівський трохи лажанув. Згідно його слів литовці передали Україні телевізійні кабелі? Тому що фідер (термін багатозначний) — це кабель, яким сигнал подається від передавача до антени. Сама-по-собі штука доволі дешева, та допустимо, що делегація з Литви і справді привезла з собою кабель: як він зможе підсилити сигнал українських медіа? Одним словом не зрозуміло, хто передав... Хоча ні, хто передав таки зрозуміло. Не зрозуміло, що передав. Фідери? Навіщо? Скоріше всього литовські делегати привезли в Україну аналогові телевізійні передавачі, які самій Литві вже давно не потрібні, але перевірити слова Жебріського схоже знайшлося не багато охочих і вони прямо з його ФСБуку перекочували в медіа як є. Але що тут скажеш: якість наших ЗМІ давно відома і не викликає подиву.

З понеділка у Львові зросте вартість проїзду електротранспортом. З 16 квітня проїзд у львівських трамваях та тролейбусах зрівняється з ціною маршруток і коштуватиме 5 гривень. Проте ненадовго. Як повідомляло сьогодні зранку радіо Львівська хвиля, перевізники вже просять підняти ціну проїзду в маршрутках до 7 гривень за поїздку. Правда коли це станеться і якою буде остаточна ціна — поки що невідомо. Наразі лише на кінець квітня — початок травня у міській раді обіцяють провести конкурс на обслуговування маршрутів, а вже по тому визначити ціну проїзду. Наразі ж маршрутчики возять львів'ян за тимчасовими дозволами.

Девальвований, ой перепрошую, деномінований білоруський рубль залихоманило і він після третьої деномінації 2016 року, коли з нього зняли чотири нулі, сьогодні схоже взяв курс на девальвацію та просів до 2.02 за 1 долар. Поки що рано говорити про шанси зайчика підібрати втрачені два роки тому нулі, але наші північні сусіди вже трохи захвилювалися.

Винні у всьому санкції
9 квітня на російських фондових біржах настав черговий чорний день. Цього разу понеділок. Індекси російських компаній обвалилися після введення чергових санкцій США проти російських олігархів. При чому просіли показники не тільки компаній, які потрапили в немилість Вашингтону, але й не пов'язаних з розширенням санкційного списку підприємств. Серед таких наприклад Сбербанк. Весь цей атракціон на біржах тисне на російський рубль, який вперше за майже два роки подешевшав більше 75 рублів за євро. Проте понеділком це не обмежилося і падіння рубля продовжилося й у вівторок.

А що у нас?
Спостерігати за тим як ковбасить російські біржі та валюту зокрема і економіку загалом, завжди приємно з України. "Тополі" вже не сміються, "Іскандери" засумували, а це лише початок стверджує ряд диванних і не тільки експертів. Проте як щодо гривні? Чи відіб'ється на ній нова російська лихоманка? Якщо трохи напружити пам'ять, то можна пригадати, що ще не так давно будь-які коливання в забордюр'ї відбивалися й на українській економіці, а слідом і на гривні. Чи змінилося щось за останні роки? Не могло не змінитися. Забордюрна федерація доклала чималих зусиль, щоб всі можливі зв'язки з Україною були перервані, при чому силами самої України. У нас просто не було вибору і довелося переорієнтовувати економіку на європейські та інші ринки. Думаю зайвим буде нагадувати що війна з росією у нас не тільки гаряча на Сході, але й економічна, і як згубно цей конфлікт вплинув на українську економіку, розповідати теж не слід? Проте, що нас не вбиває — те робить нас сильнішими. Протягом сьогоднішнього і вчорашнього дня гривня продовжувала своє зміценння. Торги на міжбанку завершилися у вівторок на позначці 25.97 за долар. Мабуть ще рано стверджувати, що російський шторм не зачепить нас, але те, що ризики мінімізовані настільки, наскільки це можливо — це точно. Чого не скажеш про республіку короля Луки.

«Дэвальвации ня будзе»?
Білорусь дуже сильно зав'язана на росію як економічно так і політично. Саме політичний зв'язок сильно заякорив Республіку Білорусь в російських економічних обіймах, а це означає, що навіть найменші проблеми кремля автоматично зачеплять і Мінськ. Тож білорусам слід і в подальшому очікувати на економічні проблеми, в тому числі і на знецінення своєї валюти. По лінку цікава аналітика того, що відбувається зараз з білоруською економікою і чого слід чекати далі. Як писав один відомий блогер з Барановичів: Лолірую.