Приблизно таке запитання я відправив в службу підтримки інтернет-браузера Vivaldi, безкоштовно запропонувавши свої послуги в якості перекладача сайту компанії на українську мову. І отримав відповідь (тисніть для збільшення).

 

 

Вірніше буде сказати, що наразі це лише відписка з обіцянкою розглянути мою пропозицію, але буду рахувати це першим кроком у спробі зробити, щоб української в інтернеті було трохи більше.


Справа в тому, що сайт vivaldi.com в Україні автоматично відкривається російською мовою ігноруючи навіть англомовність операційної системи і мовні налаштування браузера. Просто в результатах пошуку Google відразу видається URL на російську версію сайту.

Сам браузер Vivaldi має повну українську локалізацію, проте вона може бути просто імпортована разом з рушієм Blink, на основі якого розробляють Chromium, Chrome, нову Opera і купу зроблених на коліні браузерів типу Аміго чи Яндекс-браузер. Сайт же інша справа. Просто неприємно бачити, що Україну продовжують зараховувати в один ряд із російським ринком, ігноруючи при цьому мову, яка має у нас державний статус і якою розмовляє не менш як половина українців. Власне це і стало підставою, яка спонукала мене звернутися до розробників браузера з пропозицією допомогти. Українізація одного міжнародного сайту (dvbtmap.eu) вже на моєму рахунку. Чи буде ще один залежить від бажання Vivaldi йти на співпрацю.