Я не пишу про музику, я не пишу про музику, я не пишу... Ну може трохи. Загалом розповідати про улюблену музику і постити кліпи, які сподобалися не найкраща тема для ведення блогу, бо про смаки не сперечаються, а Нотатник — не радіо, вставкою з YouTube нікого не здивуєш. Але цього разу я вкотре порушу музичну тему і кількома словами та вставками згадаю про наших сусідів, музика яких мені немало подобається. Поїхали!

Білоруська мова наче створена для того щоб нею співали. Можливо такі асоціації упереджені, бо білоруська найближча до української, яка, окрім того що милозвучна, ще й рідна. Втім білоруська мова в піснях звучить дійсно класно, а що білоруси навчилися на ній реально якісно робити — це рок.

Білоруськомовний рок — це щось особливе і по рівню нічим не поступається, а в чомусь можливо і випереджає український. Хоча це знову ж таки справа смаку, але пишучи про білоруську рок-музику неможна не згадати легендарний гурт N. R. M., про який у нас часто кажуть, що це білоруський Океан Ельзи, але я б не погодився. І порівняння було б не на користь Океанів (хоча й їх я теж люблю).

Гурт Niezaléžnaja Respúblika Mrója, саме так розшифровується їх назва, утворився в 1994 році в Мінську. Його творчість доволі яскраво опозиційно виражена по відношенню до режиму Олександра Лукашенка, тому з виступами в Білорусі у гурту часто проблеми, як і в багатьох інших білоруських виконавців.

В 2010 з гурту пішов соліст Лявон Вольський, який зайнявся проектом Крамбамбуля, а також сольною кар'єрою.

Говорячи про білоруський рок, не можна не згадати про Brutto – білоруський панк-рок колектив, утворений в 2014 році після розпаду колективу Ляпис Трубецкой.

Діяльність гурту тісно пов'язана з Україною і серед іншого в їх репертуарі є пісні українською мовою. Це Середні Віки на слова Сергія Жадана та Вечірнє Сонце на слова Ліни Костенко

Успіх іншої частини Ляпіса — гурту Трубецкой хоч і не досягла рівня Brutto, проте теж знайде своїх прихильників.

Можна ще багато писати про білоруську музику чи наводити приклади, але наразі це все. Чи буде продовження не обіцяю. Час покаже.