Люблю дивитись мультики. Не всі, але, хто сказав, що дорослі не люблять казок? Тож окрім певної категорії мультфільмів, розрахованої і на старшу аудиторію, я полюбляю читати різну фантастику. Зазвичай наукову, проте фентезі, про різних ельфів чи якийсь магічний маразм, теж можу почитувати час-від-часу. По цій причині я підписався на твіттер «Новости Преднистровья», щоб тішити себе час від часу байками з Небувалії, тобто з ПМР.

Хто не знає, Придністровська Молдавська Республіка — це відірвана за допомогою росії частина молдовської території, затиснута між цією самою Молдовою та Україною. Придністровській проблемі вже більше двох десятків років і приблизно стільки ж часу різні зацікавлені сторони вдають, що намагаються її вирішити. Хоча рішення насправді просте: достатньо вигнати звідти (а краще і з планети) росію і проблема ПМР, яке існує лише завдяки російським військам та на російськосму фінансуванні, вирішиться протягом кількох днів. Але щось я відволікся. Так от, твіттер. Люблю читати в придністровських новинах про те, як вони вдають із себе державу. Це мабуть такий вид шизофренії, вірити в те, чого насправді немає.

 

Проте решта світу, зокрема і сусіди, вирішили потрохи нагадати гордій республіці, що вона існує лише в нездорових головах окремих ідіотів, які або дійсно хворі, або вдають таких бо мають з цього зиск. Ось наприклад в придністровських "чиновників" неслабо пригоріло від введення спільного україно-молдовського прикордонного контролю, а тепер Київ ще й не пропускатиме придністровський імпорт без молдовської реєстрації. І у цьому вся краса ситуації: держава уявна, але заблокована по справжньому. Проте вихід, як завжди є: поверніться до реальності і станьте знову Молдовою. Універсальний рецепт для уявних держав від справжніх блокад.