Про українця, який змінив прізвище та ім’я заради безкоштовного iPhone 7 чули вже мабуть всі. Про нього навіть світова преса почала писати. Проте його історія блідне на фоні китаянки, яка змогла отримати безкоштовно 20 таких же телефонів.

Цю розповідь мабуть треба починати інакше: Невідома китаянка змогла якимось чином зустрічатися одночасно (чи майже одночасно) з 20 різними хлопцями і переконала кожного з них купити їй по iPhone 7. А тоді продала 20 айфонів і придбала собі хатинку в селі. Саме така історія минулого тижня підірвала китайські соцмережі, а зараз активно поширюється англомовним сегментом інтернету. Про свою підприємливу подругу на ім’я Xiaoli, з міста Шенжен на півдні Китаю, розповіла блогер під псевдонімом Proud Qiaoba. Здається Xiaoli правильно читається як Шаолі, але це має невелике значення, оскільки ім’я не справжнє. Як би там її не звали, попросила кожного з 20 своїх хлопців купити їй новенький iPhone 7. І вони купили. Подаровані телефони дівчина продала через інтернет, а отримані за них трохи більше 115 тисяч юанів (приблизно 443 тисячі грн.) витратила на купівлю будинку в сільській місцевості. Proud Qiaoba розповідає, що її подруга «походить із незаможної сім’ї. Мама — домогосподарка, а батько — мігрант, звичайний працівник. Її батьки вже постаріли і можливо бажання купити для них будинок стало фактором психологічного тиску на дівчину. Проте те, що вона змогла зробити це в такий спосіб виглядає неймовірним!»

Ще б не виглядало! «Я не можу знайти навіть одного хлопця. Вона знайшла 20 одночасно і переконала їх купити їй iPhone 7» — коментує випадок невідома дівчина. В інших коментарях поширене як захоплення винахідливістю молодої китаянки та бажання дізнатися від неї про «певні навики», так і засудження її вчинку.
Що я можу додати від себе? Закрутити голови 20 хлопцям — це не ім’я в паспорті змінити, тут потрібнs неабиякі винахідливість та передбачливість, тож за ідею та виконання Шаолі заслуговує найвищого балу. І посилаючись на BBC додам, що адміністрація сайту, де були продані айфони, підтверджує, що клієнт жіночої статі з початку жовтня продала через них 20 смартфонів по 700 фунтів за штуку. Моральний бік цього вчинку оцінювати не берусь.