Справжню бурю в польських медіа викликало зізнання популярної співачки Наталії Пшибиш в тому, що вона вже будучи матір’ю двох дітей наважилася зробити аборт — повідомляє RadioZet.

До теми абортів в Польщі зараз прикута увага не лише польського, але і світового суспільства. Нещодавно країну сколихнула серія протестів проти наміру польського Сейму повністю заборонити аборти. Депутати збиралися ввести повну заборону на здійснення абортів в Польщі та ввести кримінальну відповідальність за їх виконання, і навіть встигли прийняти в першому читанні відповідний закон. Проте під тиском масових акцій, що отримали назву «Чорний протест» вирішили відкласти це питання на пізніше. Сьогодні Польща одна з небагатьох країн, де аборт дозволено зробити лише у випадку, коли пологи загрожуватимуть життю жінки, або якщо плід сильно ушкоджений чи немає шансів вижити.

Проте жорсткі обмеження не сильно впливають на кількість абортів. За даними Центру дослідження громадської думки, кожна четверта жінка в Польщі переривала вагітність.

— Ми живемо в реальності, де всі вдають ніби нічого не відбувається. Кожна жінка переживає таке на самоті. Це дуже погане відчуття. Тому зараз я хочу заявити про це вголос — прокоментувала співачка своє зізнання.

Менш ніж рік тому, перед Різдвом, Наталія поїхала в словацьку клініку. Разом з нею в автобусі, який відправлявся з Кракова були також інші жінки, котрі їхали в Словаччину з тією ж метою. Натомість лікар в Польщі порекомендував їй піти до церкви і посповідатися.

— Чому це не можна зробити нормально і безпечно як в Словаччині? А не так, що тремтиш наче в підземеллі. Я, маючи гроші та доступ до інформації, стала жертвою цієї системи і дозволила себе знівечити фізично та психічно. А жінка в якої немає грошей? Як вона має дати собі з цим раду?

Можна по-різному ставитися до абортів, але випадок Наталії Пшибиш показує, що їх заборона не вирішує проблему, а лише заганяє її в підпілля. Жінки будуть робити аборти закордоном, підпільно чи вдаватимуться до інших методів переривання вагітності, які можуть становити загрозу життю чи здоров’ю жінки.