З'явилася новина, що на український ринок може вийти найбільший світовий віртуальний оператор мобільного зв'язку LycaMobile. Якщо заплановане таки станеться — то це буде найзначнішою подією на телекомунікаційному ринку України від моменту видачі 3G-ліцензій. Британці з LycaMobile в такому випадку працюватимуть на потужностях українського оператора 3Моб, якого свого часу хотіли впарити МТСу, але угоду запороли і мобільне нещастя залишилося у власності Укртелекому. Чому нещастя? Тому що 3Моб, до пори до часу, був цінний своєю єдиною ліцензією 3G, і оператора насправді давно готували на продаж, але після того як ліцензії роздали великій трійці, унікальність укртелекомівського дітища різко впала, як і його привабливість в очах потенційних покупців. Мережа в оператора слабенька, а покриття нікудишнє. Тож чому робота на його базі LycaMobile це так круто, що крутіше навіть за прихід в нашу країну бренду Vodafone? Тим то і крутіше, що в Україну прийшов лише бренд, а не сам Vodafone. Вдягнувшись в шкуру британського оператора МТС британським оператором не став. А тут британці самостійно виходять на ринок і будуть орендувати потужності в паршивенького, але все ж оператора 3Моб. Така практика є досить поширеною в світі і прихід LycaMobile в Україну може бути лише початком розвитку ринку віртуальних мобільних операторів, що разом з очікуваним запуском послуги перенесення номерів (MNP) може суттєво змінити український мобільний зв'язок в кращу сторону.

Перехід на цифрове телебачення провалений... Проте порушення термінів не означає відмову від задуму. Що особисто Вам відомо про цифрове телебачення? Чи знаєте Ви, що за типом прийому сигналу воно ділиться на супутникове, наземне і кабельне? Умовно кажучи, цифрове телебачення - це лише спосіб доставки телевізійної картинки у ваш телевізор по якомусь із каналів зв’язку. Супутник вже давно повністю цифровий, кабельні мережі теж значною мірою оцифрувались, залишилось тільки наземне мовлення, тобто сигнал, який ми приймаємо на звичайну антену скеровану в напрямку найближчої телевежі. Власне наземне ефірне телебачення і переживатиме найближчим часом докорінні зміни.

15 червня, в перший робочий день на тижні, в МТС Україна з якогось переляку вирішили, що удар демпінгом по конкурентах це саме те, що компанія потребує в даний момент, в даному місці і перевели всіх пріпейд абонентів у Львівській області на тарифний план «Смартфон Zero».

Те, що Україна не встигає повністю перейти на цифрове телевізійне мовлення у відведений їй час, - до 17 червня 2015, було відомо давно. Ще на початку грудня 2014 року спеціальна робоча група, яка займалася (-ється?) проблемами переходу до цифрового мовлення, запропонувала провести відключення аналогового телебачення в чотири етапи (на карті нижче), з яких тільки перший відповідав би зобов’язанням по Женеві 2006. По інших трьох пропонувалося порушити терміни. Пізніше, в березні, Микола Томенко підтвердив намір вимикати аналог згідно запропонованого плану.

Після цього в інформаційному просторі не було більше важливих новин на цю тему, і ніщо не свідчило б про підготовку хоч до якихось відключень. Проте новини останніх днів дають підстави припустити, що відключити аналогове телебачення Україна таки не встигне.

На телевізійний простір очікують докорінні зміни. Вже невдовзі українські телеглядачі зможуть дивитися ефірне телебачення лише в цифровому форматі - з червня місяця в Україні мають розпочати відключення аналогового сигналу. Про те де, коли і в якому порядку з ефіру буде зникати аналог я вже писав і навіть показував на карті. Сьогоднішній пост буде корисним для тих, хто тільки планує стати глядачем цифрового ефірного телебачення.