На телевізійний простір очікують докорінні зміни. Вже невдовзі українські телеглядачі зможуть дивитися ефірне телебачення лише в цифровому форматі - з червня місяця в Україні мають розпочати відключення аналогового сигналу. Про те де, коли і в якому порядку з ефіру буде зникати аналог я вже писав і навіть показував на карті. Сьогоднішній пост буде корисним для тих, хто тільки планує стати глядачем цифрового ефірного телебачення.

Перехід України до цифрового телебачення складний та довгий процес, реалізація якого завжди відставала від намічених планів, а тепер, схоже відстане ще й від міжнародних зобов’язань. Згідно конвенції "Женева-2006" Україна повинна відключити всі аналогові передавачі до 15 червня 2015 року. Проте згідно запропонованого плану - процес відключення затягнеться фактично до 2017. Причин цьому багато і одна з них - це те, що держава досі не до кінця розуміє як найбільш безболісно здійснити перехід на цифру, а також не впевнена чи відповідає заявлене Зеонбудом покриття дійсності. Вважається, що насправді охоплення цифровим сигналом населення значно менше, ніж про це говорить національний провайдер. Як би там не було - в процесі відключення аналогового телебачення так званих "білих плям", уникнути не вдасться і значна частина населення ризикує на невизначений час залишитися без телебачення взагалі.

Як вже написано вище - офіційних даних про те, де точно працює українська цифра поки що нема. Проте непоганою альтернативою офіційним даним (особливо в умовах їх відсутності) є теоретичні карти покриття цифрового телебачення DVB-T2 розроблені адміністратором сайту "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні". Карти інтерактивні і призначені для перегляду в програмі Google Earth. Завантажити їх можна їх можна з сторінки розробника за цим посиланням. Як вони виглядають в роботі дивіться на короткому відео нижче. Про 100% точність карт говорити звісно не доводиться, але як показують особисті спостереження та відгуки мешканців різних регіонів - зображене покриття максимально наближене до реального. І якщо згідно карти сигнал у вашому населеному пункті є - то 99%, що він таки там справді є.

У випадку коли карта каже, що DVB-T2 повинно працювати, а воно не працює - почитайте рекомендації у цій статті, або ж інструкцію та вимоги до антен на сторінці завантаження карт.