15 червня, в перший робочий день на тижні, в МТС Україна з якогось переляку вирішили, що удар демпінгом по конкурентах це саме те, що компанія потребує в даний момент, в даному місці і перевели всіх пріпейд абонентів у Львівській області на тарифний план «Смартфон Zero».

Зображення зі сайту mts.ua

Детальніше умови тарифного плану ми розглянемо нижче, спочатку поговоримо не про начинку, а про одяг, за яким як відомо зустрічають.

Смартфон Zero впевнено увібрав в собі всі уявлення середньостатистичного киянина про Львів, Галичину і галичан. Принаймні такий висновок напрошується, коли читаєш прес-реліз на сайті МТС, передрукований, до слова вже не одним ЗМІ. Так і хочеться сказати маркетологам МТС, що використовувати в своїх продуктах всю ту розраховану на туристів фігню, якої вони нахапалися десь гуляючи концептуальними ресторанчиками міста на вихідних, – ідея не з найкращих.

«Назву для тарифу ми взяли суто львівську – у львівській говірці «зеро» означає «нуль» — каже заступник генерального директора по регіону "Захід" Сергій Самокрик і відразу палиться на стереотипі, що у Львові говорять не українською, а чимось на зразок суржику з доброю половиною польських слів у лексиконі. Ви кому послугу впарюєте? Місцевим чи туристам? Ти диви, туристам також:

«Щойно гість перетинає кордон Львівщини і здійснює перший дзвінок, як все стає, як кажуть галичани, за «зеро», тобто за «нуль» — продовжує пан Самокрик. Від його слів у мене виникає враження, що я народився і виріс в якійсь іншій Галичині, з якимись неправильними галичанами навкруг.

«Більше того, у певному сенсі Львів є столицею ексклюзивів, що й підтверджує популярний вислів «Тільки у Львові» - теж фрагмент цитати з прес-релізу. Цікаве трактування вислову. Але хай буде. Львів безперечно дуже ексклюзивне місто, та я все ж дозволю собі дати маркетологам з МТС (якщо такі тут будуть) посилання на першоджерело цього вислову. Йшлося там про дещо інші ексклюзиви :) Тисніть тут.

За «одяг» тарифному плану "Смартфон Zero» від мене тверда двійка. Але допустимо, що галичани прес-релізів не читають, а тому не в курсі, що вони так часто говорять слово «zero», а просто йдуть на сайт МТС і дивляться умови тарифу. Що воно таке те Zero від МТС? Насправді тариф простий як дошка і відверто демпінговий. Всі абоненти передоплати (ВСІ, Карл!), які перебувають на території Львівської області, можуть безкоштовно дзвонити іншим абонентам МТС, а також вільно користуватися мобільним інтернетом по технології EDGE. За інші послуги передбачена невелика плата: дзвінки на інших операторів - 0.35 грн/хв. 100 SMṢ/MMS по Україні - 1 грн/день за умови відправлення хоча б одного повідомлення. Цікавіше виглядає перехід на тарифний план. В цитованому мною прес-релізі сказано, що на умовах тарифного плану «Смартфон Zero» будуть обслуговуватися всі не контрактні абоненти МТС, які перебувають на території Львова або області. В той же час на сайті сказано про необхідність уточнювати можливість переходу в цей тарифний план за номером 111. Також там написано:

Для абонентів тарифів «Супер МТС 3D Нуль Український» і «Смартфон 0.50» - вартість переходу складає 20 грн.

В call-центрі МТС мені пояснили, що по моєму номеру всі умови тарифного плану "Смартфон Zero" підключено автоматично і платити нічого не треба. (Хай живе халява!) Не зважаючи на це, при перевірці балансу у мене і досі вказаний тарифний план Супер МТС 3D Нуль Український. Втім при при дзвінках на номери МТС введена 15 червня денна плата в розмірі 30 копійок не знімається.

USSD-запит на номер *101*4# каже про залишок в 3000 хвилин на номери МТС.

Враховуючи те, що в тарифі Супер МТС 3D Нуль Український зараз пропонується 6000 хвилин - можна припустити, що 3000 це і є місячний ліміт на розмови в мережі. Але деталізацію тарифного плану мені знайти так і не вдалося. Я взагалі рідко користуюсь МТС і не дуже добре орієнтуюся в їхніх тарифах. Також не можу припустити, що саме змусило МТС піти на такий крок у в одному регіоні. Але надаючи всім абонентам безкоштовний доступ до послуг, за які раніше бралися хай невеликі та все ж гроші, МТС претендує впевнено зайняти нішу найдешевшого оператора, посунувши з неї life:) Останній здається і не проти посунутись. Разом з тим МТС ризикує отримати славу покійного сьогодні оператора Мобі, що при і так не ідеальній якості зв’язку, цілком може мати місце. Зрештою, що таке «Смартфон Zero»: вдалий хід чи постріл собі в ногу, можна буде зробити висновок по тому, як довго пропозиція протримається на ринку. Як кажуть у нас на Галичині: "Дасться чути".