— Положення України над Чорним Морем при одночасно складній ситуації в Туреччині призводить до того, що роль Києва стає надзвичайно важливою. Це країна, яка відчутно збільшує своє значення в міжнародній політиці. Необхідно звернути увагу, що з точки зору Варшави незалежність України є гарантією безпеки Польщі. І після періоду затишшя в польсько-українських стосунках політика Варшави стосовно Києва певним чином активізувалася — пояснює в розмові з BiznesAlert.pl доктор Казимир Войціцький, експерт Варшавського університету з досліджень Східної Європи.

— Те, що відбувається в Криму — це безсумнівно російська провокація, яка була розкрита міжнародною спільнотою. З різних точок зору Володимир Путін знаходиться в дуже складній ситуації. Тому погрози Україні можуть бути спробою підштовхнути Захід на переговори — Констатував Казимир Войціцький. На думку експерта Мінські угоди дуже невигідні Росії.
— Дотримання взятих у Мінську зобов’язань змусило Москву утриматися від агресивних дій щодо України. Проте так не відбувається. Мінські угоди демаскують характер режиму Путіна і способи його збереження» — вважає Войціцький.
— Слід звернути увагу, що після періоду затишшя в польсько-українських відносинах політика Варшави щодо Києва певним чином активізувалася. Раніше ми вже були свідками візиту міністра оборони [Польщі], а зараз — президента Анджея Дуди. Тож ми маємо справу з посиленням стосунків з Україною. І це слід оцінити позитивно — твердить експерт Університету Варшави.

На думку Войціцького Україна має ключове геополітичне значення в регіоні. Щораз очевиднішим стає факт, що до певного рівня Київ переймає давню історичну роль Польщі щодо виконання обов’язків прикордонної держави, яка бере на себе труднощі конфлікту з Росією такою, якою вона є зараз.
— Положення України над Чорним Морем при одночасно складній ситуації в Туреччині призводить до того, що роль Києва стає надзвичайно важливою. Це країна, яка відчутно збільшує своє значення в міжнародній політиці. Необхідно звернути увагу, що з точки зору Варшави незалежність України — це гарантія безпеки Польщі. — впевнений співрозмовник BiznesAlert.pl
— В зв’язку з реформами в Україні польська промисловість все сміливіше виявляє зацікавленість тими галузями економіки, які є сучасними і можуть бути доповнюючими до польського виробництва. Як приклад можна привести оборонний сектор. Українці виробляють одні з найкращих двигунів до гелікоптерів та транспортних літаків. Є у них також і фрагменти космічного сектору. Це країна з дуже великим економічним потенціалом. Конфлікт в Україні наближає Варшаву і Київ до тісніших взаємних зв’язків — зазначив Войціцький.

Експерт торкнувся також і енергетичних питань, особливо в контексті інтенсивних перемовин між Києвом та Тегераном щодо поставок іранської нафти до берегів Дніпра.
— В Україні перехрещується багато торгових шляхів. Якщо говорити про енергетику, то з цієї точки зору Україна є дуже важливою країною — каже Войціцький підкреслюючи, що протягом минулого року Україна досягла суттєвих успіхів в питанні поставок російського газу.
— За останній рік Київ досягнув суттєвих результатів в питаннях імпорту російського газу, зменшивши його практично до нуля. Українські економічні реформи перебувають в дуже складному стані, але треба додати, що приблизно протягом трьох кварталів наші сусіди не фіксують спаду в економіці, навпаки вона трохи зросла — завершив експерт Варшавського університету з досліджень Східної Європи.

джерело: BiznesAlert.pl