Враховуючи теоретичну безмежність Всесвіту, або навіть лише розміри нашої галактики та кількість зірок у ній, мене не треба переконувати, що Земля не унікальна і десь там, на космічних просторах, ще хтось таки живе. Та я завжди скептично ставився до ідеї візитів різних зелених чоловічків на нашу планету з будь-якою на те метою: чи то людей повивчати чи то поля попсувати. Моє скептичне ставлення щодо відвідин нас гостями з інших планет мали всі шанси розвіяти дві події, які прогриміли в медіа-просторі Львівщини: в Пустомитівському районі бачили НЛО, а ще раніше загадкові кола на з’явилися на полі неподалік села Цеперів, Кам’янка-Бузького району Львівської області. Якщо досі подібні речі відбувалися десь далеко, як правило в США, то тепер це сталося зовсім поруч, від Львова рукою подати. Такий шанс втрачати не варто.

В Пустомитівський район, де селяни серед білого дня бачили летючі тарілки сенсу їхати не бачив вже я, адже окрім живих свідків, яких показали по телебаченню, прибульці більше жодних слідів не залишили. А от подивитися на малюнок посеред поля в Цеперові кортіло, тим більше, що це творіння "інопланетян" дуже близько від траси Київ-Чоп - його легко побачити з вікна автомобіля чи маршрутки. Але побачити з близька справа зовсім інша, тим більше, як я чув в новинах слідів діяльності якої б то не було техніки на місці малюнка не виявлено. Ну-ну.

Також з новин я дізнався, що селян в ту ніч коли на полі з’явився малюнок тривожила дивна поведінка собак, а місцеві хлопці, повертаючись з дискотеки бачили як в полі творилося щось дивне. Блаженний той хто вірує і якщо ви вірите в НЛО, екіпажу якого більше нічого робити крім як псувати поля - тоді вам у Цеперів. Якщо ж не вірите - все одно можете поїхати подивитися на спробу зробити український варіант "Зони 51", або ж увірувати, що ми не одні у Всесвіті і сусіди вже близько. Я не увірував. Навіть прогулюючись в середині загадкового малюнка, не бачив у ньому чогось неможливого для рук людських. Сам візерунок більше схожий на колесо, являє собою подвійне коло, елементи якого з’єднуються між собою прямими лініями. З дороги розгледіти його не так вже й просто, відволікають сліди від сільгосптехніки, які помилково можна прийняти за той самий об’єкт неземного походження.

Зразок "інопланетного" мистецтва знаходиться між подвійними коліями. Сліди від тракторів видно набагато чіткіше. Роздивитися з далека нічого не можна, тому варто підійти ближче.

При безпосередньому розгляді добре видно, що утворився малюнок шляхом вилягання колосків до землі. Справді слідів роботи хоч якоїсь техніки не видно, але той факт, що колоски лежать не хаотично, а строго проти годинникової стрілки відразу змусив відкинути думку, що я стою на місці посадки. Та й діаметр кола, який становить приблизно 10 метрів, не подібний на той, який міг би лишити корабель, навіть міжпланетний. Отже, малювали спеціально. Але хто?

На мою думку люди. Слід на полі лише один, відносно невеликий, візерунок простий. Я не бачу в ньому нічого такого, що не можна зробити за дві-три години навіть в повній темряві.

Чим зробити? Питання складніше. Та пшеничне колосся дуже ламке і пригнути його до землі, так щоб більше не піднялося, справа не складна. Достатньо придумати якийсь прес, достатньо важкий, щоб зламати колоски, але не достатньо, щоб залишити відбитки на грунті. Найскладніше - це дотримуватися чіткої геометрії, але і цю проблему теж під силу вирішити людині.

Покидаючи цеперівське поле, я лише зміцнив свою віру в те, наскільки безмежна людська фантазія у своїх проявах і яке тонке почуття гумору присутнє у наших земляків, що його вдається поєднати з не менш тонким розрахунком. Що дійсно сталося в Цеперові і чи були там гості з космосу? Я не впевнений у тому що не були до кінця, але побачене там не змогло переконати мене в тому, що до зробленого доклали свою руку (чи що там у них) саме інопланетяни. Вже повернувшись додому із сувеніром у вигляді колоска взятого з того самого поля, я подумав: "а що якщо там дійсно були космічні художники? Як би це виглядало?" Може так?

* Колаж виготовлено з власних фотографій та з використанням зображень гуманоїдів та їх корабля взятих з інтернету.

Інші подорожі