Нотатник Нотатник
  • Головна
  • Така от історія
  • Подорожі
  • Нотатки на полях
  • Як?
  • Цікаві новини

Ґлівіце: вежа біля якої спалахнула Друга Світова війна

Деталі
rostyk.us
Така от історія
08 жовтня 2021
Перегляди: 212
Gliwice Tower
Джерело зображення: imgur.com

Уявіть собі, що ви інженер і перед вами стоїть завдання побудувати вежу для радіостанції. Для забезпечення кращого покриття — вежа має бути високою (понад 100 метрів), а також міцною, стійкою до погодних умов і довговічною. Який матеріал для будівництва ви оберете? А якщо вам скажуть, що антена — це по-суті дріт, який треба натягнути вертикально від підніжжя до вершини вежі, і при цьому конструкція проектованої вами вежі не повинна перетворитися на пастку для радіохвиль (клітка Фарадея)? Ваше рішення?

Читати далі...

Кордони, яких більше немає (Частина 1)

Деталі
rostyk.us
Така от історія
24 липня 2021
Перегляди: 160


Вже зовсім скоро на цьому місці виросте непрохідний бар'єр, який майже на півстоліття розділить єдину націю. Але про це трохи згодом

Державний кордон — річ, про непорушність якої не заявляє хіба що геть лінива держава. Іноді кордон ще називають священним. Проте історія показує, що мабуть немає більш тимчасової штуки, ніж постійність державних кордонів. Навіть в нашу епоху непорушності повоєнного поділу світу, ми можемо з ходу навести як мінімум кілька прикладів відмінності політичних карт в залежності від точки зору тієї чи іншої держави на "непорушні" кордони.
Прикордонні суперечки та все, що пов'язано із зміною усталених кордонів, — тема багата і дуже цікава, тому маю надію повертатися до неї ще не один раз. У цьому ж пості хочу розповісти вам про кордони, які колись були, яких вже немає і про існування яких пам'ятають сьогодні далеко не всі, навіть якщо й щодня перетинають лінію колишнього державного кордону.

Читати далі...

Чому телебачення колонізувало ДМХ?

Деталі
rostyk.us
Така от історія
10 липня 2021
Перегляди: 187

Antenna

З технічної точки зору XIX та XX століття — надзвичайно цікавий період в історії людства, коли прогрес почав набирати такі темпи, що за якусь сотню років ми вже жили в абсолютно іншому світі. І ці зміни все ще тривають: електрика, телеграф, телефон, радіо, телебачення, інтернет та мобільний зв'язок — це еволюція технологій, яка відбувалася і продовжує відбуватися на наших очах.
Хай сьогодні ми не можемо сказати, хто ж винайшов колесо, але ми майже впевнено називаємо винахідників радіо. Іноді поринаючи в запеклі суперечки щодо цього питання. Та як не крути — прогрес це круто. А шлях до змін, які оновлюють світ, часто починається з невеликих експериментів.

Читати далі...

Коротко про Корейську війну 1950-1953 р. р.

Деталі
rostyk.us
Така от історія
15 лютого 2016
Перегляди: 1214

Найкривавіша в історії ХХ століття Друга Світова війна ціною мільйонів людських життів змінила обличчя світу. Головні агресори Німеччина та Японія були розгромлені і на світовій політичній арені з'явились нові лідери. Поразка у війні поклала кінець японському пануванню в Кореї, яке де-факто розпочалось в 1895 році, по завершені Японо-китайської війни, а де-юре було закріплено в 1910, коли Японія анексувала Корею і приєднала територію півострова до своєї імперії.

Читати далі...

Дозвольте представити: Жук. Колорадський жук

Деталі
rostyk.us
Така от історія
01 квітня 2014
Перегляди: 123

Справою рук ЦРУ називали появу на початку 1950-тих колорадського жука в соціалістичних НДР, Польщі та Чехо-Словаччині, а самого жука — його агентом. Населенню повідомлялось, що американські літаки, порушивши встановлені зони польотів, скинули величезну кількість колорадського жука над територією Німецької Демократичної республіки. Зокрема, в пресі того часу писалось: “Американські кандидати у злочинці атомної війни сьогодні показали зразок того, що готують людству. Лише душогубці можуть вдатися до такої огиди, як навмисне нищення мирного доробку людської праці, знищення врожаю колорадським жуком”. Проте, історія мандрівки смугастого “нелегала” із США до кордонів Східної Німеччини та Польщі, а згодом і СРСР, насправді була позбавлена авантюр, а викликана лише необхідністю завоювання жуком нових життєвих просторів, яку він над успішно задовольнив з людською допомогою.

Читати далі...

Перша львівська радіостанція

Деталі
rostyk.us
Така от історія
14 жовтня 2013
Перегляди: 145

Офіційно перша передача голосу за допомогою радіохвиль відбулася 24 грудня 1906 року. Так почалася епоха голосового радіомовлення. Проте серйозний поштовх до свого розвитку радіо отримало в 1920-х роках, з появою підсилювачів на електронних лампах. Одна за одною на карті світу починають з’являтися радіостанції. Одного дня своє радіо народжується і у Львові.

Читати далі...
Bootstrap is a front-end framework of Twitter, Inc. Code licensed under MIT License. Font Awesome font licensed under SIL OFL 1.1.