Типова ситуація з якою всі ми регулярно стикаємося: забилися труби і вода з кухонної мийки не стікає, або стікає дуже повільно. Та перш, ніж розпаковувати свіжу упаковку крота, або бігти за ним до магазину, — пропонуємо озирнутися навколо. Ймовірно у вашому домі є речі, які допоможуть прочистити труби швидко і без застосування хімічних засобів. Весь процес не вимагає спеціальних навичок чи багато зусиль. Та залежно від того наскільки сильно засмічені ваші труби — вам може знадобитися спробувати всі з перелічених способів чи навіть повторити їх кілька разів. Отже, почнемо.

Варіант 1. Вантуз


Якщо вода у раковині взагалі не стікає — найкращий спосіб очистити трубу та спустити її — проштовхнути сміттєву пломбу далі. Для таких цілей чудово підійде вантуз. Мабуть не найкращою ідеєю буде використовувати той, що стоїть у вашій ванній, тож потурбуйтесь заздалегідь про чистий, маленький вантуз, який триматимете на кухні. 
Алгоритм ваших дій дуже простий: притисніть вантуз до стічного отвору і поступальними рухами вниз та вгору спробуйте прибрати перепону між водою та каналізацією. Важливо врахувати, що якщо у вас подвійна кухонна раковина — отвір в сусідній слід закрити. Після того як вода з раковини стекла — відкрийте кран, щоб промити стічну систему чистою водою і переконатися, що вона стікає вільно. Якщо ж вода продовжує накопичуватися — повторіть процедуру ще раз.

Варіант 2. Харчова сода і оцет


Якщо у вас під рукою немає чистого вантуза — ви можете спробувати прочисти забиту раковину за допомогою харчової соди і оцту — інгредієнтів, які є мабуть на кожній кухні. Реакція соди та оцту призводить до виділення вуглекислого газу, яка допоможе розділити великі шматки сміття на дрібніші частини та полегшити його проходження далі каналізаційною системою. 
Для початку закип'ятіть воду. Це має бути саме окріп, а не гаряча вода з-під крану, тож будьте обережні щоб не ошпаритися. Акуратно залийте окріп в стічний отвір — це допоможе розм'якшити частки їжі та промити дрібніше сміття. Хай цей крок і не прочистить труби повністю — він полегшить роботу дуету соди та оцту. Але врахуйте, що якщо у вас під раковиною встановлені труби з ПВХ, варіант, який не рідко зараз можна зустріти — краще пропустити крок з окропом, адже це може спричинити протікання труб.
Далі — висипте в стічний отвір склянку соди. Залиште її на кілька хвилин, щоб вона змогла осісти. При необхідності згорніть соду, яка осіла на дні раковини, у стічний отвір. Коли сода осяде — вилийте туди склянку оцту. Як вже згадувалося — від реакції соди та оцту почне виділятися вуглекислий газ, який допоможе роздрібнити частки їжі та сміття. На цьому етапі важливо спрямувати силу реакції в потрібному напрямі, тому — закрийте стічний отвір корком і залиште так на 15 хвилин. Як тільки час спливе — промийте труби чистою теплою водою. При необхідності повторіть процес. Навіть якщо ваша раковина не виглядає забитою — ви можете час від часу проводити це для профілактики засмічення.

Варіант 3. Очистіть сифон від залишків старої їжі та жиру


Сифон — це пристрій, який використовуючи закони фізики виконує дві важливі функції: 1 — створює водний корок, не дозволяючи таким чином поганим запахам з каналізації проникати в приміщення; 2 — фільтрує стічні води, запобігаючи потраплянню в каналізацію побутового сміття. Як і кожен фільтр — сифон може забиватися і забиваюється, блокуючи таким чином відтік води з раковини. Вирішити проблему досить просто — очистити сифон і промити його від залиштків їжі та жиру. 
В залежності від типу сифона — вам знадобиться відкрутити одне або два кріплення (якщо ваш сифон — U-подібне коліно). У кожному разі потурбуйтеся підставити під сифон ємність для відтоку брудної води, яка звідти обов'язково потече. Як тільки ви відкрутите сифон — стече вода і з раковини, у випадку, якщо вона там була. Тож акуратно, не забрудніться.

Бережіть труби від засмічення
Каналізаційні труби ніколи не забиваються самі по собі. Це — завжди щось, що ви туди змиваєте. Тож старайтесь очистити посуд від більших залишків їжі, перш ніж мити його. Використовуйте додаткові фільтри на стічний отвір. Вони допоможуть затримати більші частки їжі і не змивати їх в каналізацію. Дотримання цих простих правил вбереже вас від необхідності