Instagram

Інстаграм запровадить функцію, яка підштовхуватиме підлітків залишатисяся остронь від шкідливого контенту і заохочуватиме "зробити перерву" у користуванні додатком.

Про це сказав віце-президент Facebook з глобальних питань Нік Клеґ в програмі CNN State of the Union. Свою заяву пан Клеґ зробив менше ніж тиждень після того як викривач Франсіс Хоґен дала свідчення в Конгресі США стосовно внутрішніх досліджень Facebook, котрі показали, що Інстаграм негативно впливає на психічне здоров'я підлітків, зокрема дівчат-підлітків.

"Ми збираємось представити щось, що, я думаю, призведе до відчутних змін. Коли наші системи будуть бачити, що підлітки проглядають один і той самий контент знову і знову, і це контент, який шкідливо впливатиме на їх добробут, ми будемо підштовхувати їх переглядати інший контент" — сказав Клеґ.

Він додав, що окрім призупинення планів запуску дитячої версії Instagram, та надання батькам певних можливостей контролювати своїх дітей, Facebook планує запровадити функцію, яку вони називають "Перервись". Дана функція буде мотивувати підлітків просто відпочити і на якийсь час перестати гортати стрічку в Instagram. 
Після того як The Wall Street Journal вийшла серія матеріалів об'єднаних назвою Facebook Files, компанія зіштовхнулася із хвилею критики на свою адресу. Зокрема через свідчення, що алгоритми Facebook сильніше просувають негативний контент, оскільки він викликає більш активну реакцію у людей і таким чином мотивує їх довше залишатися в соцмережі, пишучи пости, та сперечаючись в коментарях. 
Facebook вже не вперше привертає до себе увагу влади США на фоні скандалів та критики на адресу компанії. Критикували Facebook і через можливий вплив на вибори в США, а також за недосконалий підхід до модерації, внаслідок якого соцмережею може поширюватися мова ненависті та заклики до насильства. Йдеться про країни,  мовами яких Facebook "не говорить", тому неприйнятний контент не може бути визначений автоматичними алгоритмами, а живі модератори, які б були носіями цієї мови, в компанії відсутні. 
Також поширена думка, що аудиторія Facebook старіє, а сама соцмережа не цікава сучасній молоді. Саме це й змушує компанію розробляти такі проекти як Інстаграм для дітей, що зрештою обернулося гучним скандалом. Зараз все вказує на те, що Facebook продовжить ще якийсь час залишатися в центрі уваги, але схоже Марк Цукерберг не надто радітиме цій увазі.