Прикрий випадок трапився в індійському місті Джайпур: 11 людей загинули від удару блискавки, коли робили селфі на верхівці оглядової вежі під час грози. Про випадок повідомляє BBC.

Отже, ще раз: на популярній серед туристів оглядові вежі оборонного форту XII століття, під час грози перебувала купа народу, і замість залишити верхівку цього громовідводу вони почали робити селфі. Як результат 11 сімей отримають від уряду по 500 000 індійських рупій компенсації. Колись давно я читав, що від спроб зробити селфі у світі гине більше людей, ніж від нападів акул, та якось не уявляв, що селфі може бути настільки небезпечною розвагою. Але повернемося в Індію. Хтось може знайти для себе в цьому випадку чергове підтвердження небезпеки користування мобільним телефоном під час грози і я не буду переконувати вас в зворотному. Вимкнений чи захований далеко в шухляду телефон точно не стає небезпечнішим. Та від себе хочу відмітити, що коли насувається гроза — не варто пертися кудись на відкриту, а особливо високу точку. Не слід заявляти небесам: "Агов! Я — громовідвід!" Бо небеса можуть почути.
Особливо, якщо ви живете в Індії, де тільки в штаті Раджастан, в якому і знаходиться місто Джайпур, в той день було ще дев'ять додаткових смертей від грозових розрядів. Метеорологічний департамент Індії встиг заявити, що з 1960 року в країні подвоїлася кількість смертей спричинених ударами блискавок. В департаменті вбачають у цьому вину кліматичних змін. Принаймні, на їх думку це одна з причин. Про інші в матеріалі BBC не говориться, але швидкий пошук в Google каже нам, що у 1960 році населення Індії становило 450,5 млн. осіб. 873,3 мільйона у 1990 і 1,39 мільярда в 2021. Можливо зміни клімату і внесли свою долю в збільшення числа жертв, але як на мене, якщо цілей стало більше — то у блискавок теж збільшилися шанси влучити