Незважаючи на те, що NASA часто заявляла своєю головною метою відправку людини на Марс, до 2050 року космічному агенству навряд чи вдасться отримати відповідний бюджет на втілення цієї програми. Разом з тим у NASA вирішили знову звернути увагу на Місяць.

Минулого року, в грудні, президент США Дональд Трамп підписав дерективу, яка зобов'язала NASA повернути астронавтів на Місяць і врешті відправити їх на Марс. Проте останні рішення NASA на цьому фоні виглядають доволі дивними. Як повідомляє Engadget з посиланням на The Verge, національне космічне агенство США передумало відправляти на Місяць ровер Resource Prospector, місією якого було би встановити чи зможуть люди на Місяці використовути ресурси природного супутника Землі.
Resource Prospector повинен був висадитися на місячну поверхню з метою дослідження льоду знайденого іншим космічним апаратом, і почати його видобуток. Як зазначається, відправка ресурсів із Землі в Космос — дуже дороге задоволення, тож люди на поверхні Місяця повинні використовути будь-які наявні на ньому ресурси, у випадку якщо там буде збудовано космічну базу. Багато вчених і дослідників космосу розглядали Resource Prospector як перший крок у поверненні людини на Місяць, а тепер ця місія скасована.
Відмова від Resource Prospector носить радше бюджений, ніж практичний характер — зазначає Engadget. Важко також сказати, що буде далі. Сьогодні лунають заклики відновити Resource Prospector у межах програми дослідження людини, а новий адміністратор NASA Джим Брайденстайн чітко визначив, що має намір відправити людину на Місяць, і йому відомо, що ця мета починаєтся із "агресивної роботизованої програми". Тож відміна єдиної роботизованої місії на Місяць зараз виглядає позбавленою сенсу.