Знаю, що ви подумали: черговий "гуру", який буде розказувати як правильно вчити англійську мову Інтернет кишить такими як і рекламою різних шкіл, котрі обіцяють швидко і легко навчити тому, що досі вивчити не вдавалося. Але я буду чесним: не існує єдиного правильного шляху вивчити іноземну мову. Не важливо яку: англійську, німецьку, польську чи хоча б китайську. Для кожного працює щось своє. І якщо одним легко даються групові заняття, а праивла з підручників просто ковтаються і фіксуються в пам'яті — то для інших це може бути марною тратою часу.

Як швидко вивчити англійську?
Ніяк. Іноземну мову справді вчать роками, а іноді і все життя. Можна швидко вивчити структуру мови, базові правила і якийсь мінімальний набір із кількох сотень слів, які допоможуть спитати дорогу чи купити воду в магазині. Але якщо англійська потрібна для глибшого спілкування — то і для вивчення достатньої кількості слів і багатьох тонкощів мови — знадобиться більше часу, ніж для того щоб запам'ятати фразу: "May I have a glass of wine?"

Отже все таки як?
Якщо ви в школі вчили англійську — вам має бути значно легше, бо хоч якісь основи в вашій голові вже є закладені. У випадку, якщо замість англійської була французька, як от у мене — потрібно починати із початку. І це теж не трагедія. Для початку потрібно лише зрозуміти з чого почати і запастися терпінням, бо результат буде помітним не відразу.
Навіть якщо в школі вам не подобалися правила і вивчення мови по підручнику — починати все ж доведеться із нього. Нема сенсу вчити слова, якщо не розумієш як ними користуватися. Тому впевніться, що знаєте алфавіт, ознайомтесь із основними правилами читання (тут ангілйська вас не один раз буде дивувати) і вчіть відмінювання дієслів «бути» (to be) і «мати» (to have). Там все не так складно і часу багато не займе. Вивчіть основні фрази, як от "Мене звати" і "Мені стільки-то років" і т.д. Коли відчуєте, що набридає — можна переходити на наступний етап. Вивчення слів. Про нього трохи нижче.

Вчити мову самостійно чи піти в мовну школу?
Знову ж таки — до холєри індивідуально. Я вчив самостійно. Цей метод має свої плюси, але їх не багато і зазвичай потребує більше часу. Бо якісь нюанси мови викладач завжди може пояснити краще, ніж це іноді можна зрозуміти самостійно. Хоча в інтернеті купа ресурсів, які все можуть розкласти по поличках, у самостійного навчання є ще один суттєвий недолік — мотивація. Коли тебе ніхто не контролює — процес вивчення мови часто суттєво сповільнюється. Проте і різні курси немає особливого сенсу відсиджувати, якщо ваш рівень вище А2. Для переходу на В1 потрібно значно більше працювати самостійно, бо жоден підручник не розкриє глибину мови настільки, наскільки її зможете розкрити для себе ви.

Лайфхаки для самостійного вивчення
Насправді все просто. Англійську сьогодні легше вчити тому, що вона буквально заполонила світ. Тому навіть якщо ви ніколи не пробували вчити цю мову, якийсь бекграунд у вас вже є, бо ви те й то діло весь час чуєте якісь англійські слова. В тій же музиці, наприклад.
Вам колись було цікаво про що співає Майкл Джексон у пісні Bille Jean? Або хтось ще у якійсь іншій? От з того і почніть. Гугліть текст і перекладайте для себе окремі слова чи фрази. Можете записувати їх значення, а можете просто регулярно вправлятися в різних піснях і з часом словниковий запас суттєво розшириться. Не опускайте руки і не дратуйтесь, якщо не можете запам'ятати якесь слово. Це буває. Знали б ви як довго в моїй голові закріплювалося значення слова "Just".
Загалом для поглиблення і розширення мовних навиків у мову потрібно максимально зануритись. Досягши певного рівня — починайте читати якісь коротенькі тексти англійською. Шукайте незнайомі слова. З часом тексти ставитимуть довшими, а незнайомих слів все менше. Дивіться фільми і відео без перекладу. Чого-чого, а крутого і цікавого англомовного контенту на YouTube повно. Спочатку буде важко, згодом легше, а через якийсь час ви зрозумієте, що не можете більше виправдовувати своє вилежування на дивані перед екраном тим, що покращуєте свою англійську. Бо нового і незрозумілого в цих відео майже не залишиться. Ви непомітите як вільно і легко почали розуміти те, що колись здавалося складним і неосяжним. Паралельно із цим тренуйте свої письмові та усні навички. Заведіть собі блог англійською і пишіть туди регулярно. Через рік поверніться до своїх перших текстів — ви дуже здивуєтесь. Встановіть собі якийсь додаток для спілкування з носіями мови (italki, наприклад) — немає крутішого тренера мовних навичок, ніж людина з якою ти не можеш раптом перейти на рідну мову. Крім того так ви ширше будете відкривати для себе світ і це чудово. Але головне — не здавайтеся. Результат ніколи непомітний відразу і навіть якщо здається, що нічого не виходить — ніякого руху вперед точно не буде, якщо не рухатись. А ви рухаєтесь і це факт

 Досить практично підійшли до використання 52-метрової статуї Ісуса Христа в польському Свебодзіні, що в Любуському воєводстві на заході країні. Як передає видання Onet.pl, в голові, а саме в короні статуї розмістили апаратуру для комерційного надання послуг доступу до безпровідного інтернету. При чому прихід, до якого відноситься дана статуя поводиться досить дивно, то заперечуючи комерційне використання обладнання, то стверджуючи, що в голові Ісуса взагалі нічого немає. Як людина зовсім не релігійна, я розумію, що статуя такої висоти служить непоганою щоглою, проте визнаю і розумію, що деяких вірян такий оригінальний підхід може обурити. Та й виглядає таке не зовсім гарно.

Українець намагався в'їхати на територію Польщі з банкнотою 1000 злотих. Як повідомляє прикордонна служба Польщі, 16 квітня 30-річний громадянин України зробив спробу перетнути кордон в пункті пропуску Краківець-Корчова, з метою п'ятиденної туристичної подорожі в Республіку Польща. Перед поїздкою чоловік перевірив в інтернеті скільки грошей йому необхідно на таку подорож і був переконаний, що 1000 злотих йому буде цілком достатньо. Саме таку суму, однією купюрою, українець і пред'явив польським прикордонникам під час контролю. На жаль подорож для нашого співвітчизника на цьому і закінчилася. Пред'явлена ним банкнота була вилучена з обігу ще влітку 1995 року у зв'язку із деномінацією, і більше не є чинним платіжним засобом в Польщі. Оскільки інших грошей в чоловіка із собою не було, йому довелося повернутися в Україну. Де саме горе-турист дістав цю банкноту не повідомляється, але навіть якби вона була ще в обігу, то сильно погуляти йому на ці гроші не вдалося. Старих 1000 злотих на момент деномінації були відповідником сучасних 0,10 злотих, або 77 українських копійок.

Церква збентеженого курчати, яка знаходиться в Мадейра-Біч, що в окрузі Пінеллас на заході Флориди, офіційно носить ім’я «Церква біля моря» (The Church by the Sea) і навіть має власний сайт. Інтернет-сенсацією збудований ще в 1944 році храм, став кілька років тому, після того, як хтось зауважив, що коли дивитися прямо на один із кутів будівлі — круглі вікна та структура даху нагадують птаха, якого влучно порівняли із персонажами популярної гри Angry Birds.