Девальвований, ой перепрошую, деномінований білоруський рубль залихоманило і він після третьої деномінації 2016 року, коли з нього зняли чотири нулі, сьогодні схоже взяв курс на девальвацію та просів до 2.02 за 1 долар. Поки що рано говорити про шанси зайчика підібрати втрачені два роки тому нулі, але наші північні сусіди вже трохи захвилювалися.

Винні у всьому санкції
9 квітня на російських фондових біржах настав черговий чорний день. Цього разу понеділок. Індекси російських компаній обвалилися після введення чергових санкцій США проти російських олігархів. При чому просіли показники не тільки компаній, які потрапили в немилість Вашингтону, але й не пов'язаних з розширенням санкційного списку підприємств. Серед таких наприклад Сбербанк. Весь цей атракціон на біржах тисне на російський рубль, який вперше за майже два роки подешевшав більше 75 рублів за євро. Проте понеділком це не обмежилося і падіння рубля продовжилося й у вівторок.

А що у нас?
Спостерігати за тим як ковбасить російські біржі та валюту зокрема і економіку загалом, завжди приємно з України. "Тополі" вже не сміються, "Іскандери" засумували, а це лише початок стверджує ряд диванних і не тільки експертів. Проте як щодо гривні? Чи відіб'ється на ній нова російська лихоманка? Якщо трохи напружити пам'ять, то можна пригадати, що ще не так давно будь-які коливання в забордюр'ї відбивалися й на українській економіці, а слідом і на гривні. Чи змінилося щось за останні роки? Не могло не змінитися. Забордюрна федерація доклала чималих зусиль, щоб всі можливі зв'язки з Україною були перервані, при чому силами самої України. У нас просто не було вибору і довелося переорієнтовувати економіку на європейські та інші ринки. Думаю зайвим буде нагадувати що війна з росією у нас не тільки гаряча на Сході, але й економічна, і як згубно цей конфлікт вплинув на українську економіку, розповідати теж не слід? Проте, що нас не вбиває — те робить нас сильнішими. Протягом сьогоднішнього і вчорашнього дня гривня продовжувала своє зміценння. Торги на міжбанку завершилися у вівторок на позначці 25.97 за долар. Мабуть ще рано стверджувати, що російський шторм не зачепить нас, але те, що ризики мінімізовані настільки, наскільки це можливо — це точно. Чого не скажеш про республіку короля Луки.

«Дэвальвации ня будзе»?
Білорусь дуже сильно зав'язана на росію як економічно так і політично. Саме політичний зв'язок сильно заякорив Республіку Білорусь в російських економічних обіймах, а це означає, що навіть найменші проблеми кремля автоматично зачеплять і Мінськ. Тож білорусам слід і в подальшому очікувати на економічні проблеми, в тому числі і на знецінення своєї валюти. По лінку цікава аналітика того, що відбувається зараз з білоруською економікою і чого слід чекати далі. Як писав один відомий блогер з Барановичів: Лолірую.