Держдепартамент США видалив заяву, яка засуджує росію за катастрофу лайнера MH17, на наступний день після саміту Трамп-Путін у Хельсінки. Про це пише Busuness Insider з посиланням на Foreign Policy.

Держдеп США кожного року, в річницю падіння пасажирського літака Малазійських авіаліній, видавав заяву в якій критикував росію за атаку на літак в наслідок якої загинуло 298 людей. Проте цьогоріч відповідна заява так і не була випущена. Сам текст таки на короткий час з'явився на сайті американського посольства в Москві у вівторок, але згодом був знятий з нього. В документі витягнутому з кеш-копії сторінки посольства говорилося:

"Чотири роки після падіння MH17 світ все ще чекає на визнання росією її ролі в цьому... Це час для росії припинити свою непристойну дезінформаційну кампанію і повністю підтримати наступну фазу розслідування... та кримінальне переслідування відповідальних за збиття MH17 осіб".

Ця річниця катастрофи MH17 особливо важлива. Це перша дата відколи очолюване Голандією міжнародне розслідування встановило, що літак був збитий ракетою з російської військової бази, розташованої неподалік українського кордону. І мовчання США в цій ситуації розчаровує. Розчаруванням назвав його і колишній посол США в росії Майкл МакФол.

Речник Держдепартаменту відмовився прокоментувати для Foreign Policy можливий витік документу, зазначивши, що позиція США стосовно MH17 є незмінною.

Мовчання Держдепу наступило відразу ж на наступний день після прес-конференції Трампа та путіна в Хельсінки, де Трамп відхилив участь росії у втручанні в президентські вибори у США в 2016 році і поставив під сумнів дані зібрані розвідкою його власної країни, чим наштовхнувся на хвилю критики у себе вдома.