Сьогодні в Фінляндії відбулася історична (?)... Гадаю, що будь-які події такого рівня можуть претендувати на вхід в історію і ця зустріч Трампа з Ху... тобто путіним не вийняток. Про що говорили американський президент і лідер московії за закритими дверима мабуть не відразу випливе на світ божий, а прес-конференція дана після зустрічі була здебільшого протокольною балаканиною, де реально важливі домовленості (якщо вони були досягнуті) не озвучувалися. Та свою реакцію ця вона викликала, зокрема в середовищі американських політиків та журналістів. notatnyk.org зібрав коротку підбірку реакцій на прес-конференцію Трамп-путін

Так кореспондент MSNBS Кріс Дженсінг написала:
«Президент називає свою власну країну дурною і хвалить Росію, країну, яка втручалася в вибори-2016, анексувала Крим і підтримує повстанців в Україні та Сирії. Не кажучи вже про отруєння у Великобританії»

Загалом у мене є претензії до слова «повстанці», але пробачимо пані Дженсінг цю маленьку помилку і лише додамо, що її репліка була реакцією на цей твіт президента США, де він написав, що стосунки між США та росією ніколи не були гіршими, завдячуючи багатьом рокам американської безглуздості і тупості. Що тут можна сказати браво Дональд, браво. Із Трампом погодився і московський міністр закордонних справ Лавров, додавши коротко: «Ми згодні»

 

«Я ніколи не думав, що побачу день, коли наш, американський, президент буде стояти поруч із президентом Росії і звинувачуватиме США в російській агресії. Це ганебно» — написав сенатор від Арізони Джеф Флейк.

Колишній голова Республіканського Національного Конгресу Майкл Стіл звертає увагу на відповідь Трампа стосовно того, кому він довіряє: своїй розвідці чи росії:

«"Мої люди прийшли до мене... Вони сказали, що на їхню думку це Росія. Тут у мене є президент Путін. Він щойно сказав, що це не Росія. Я скажу це, я не бачу жодної причини чому це мала б бути вона" — Трамп
Так звучить прес-конференція, коли власність стоїть поруч із своїм куратором» — дадає Стіл.

Колишній шеф ЦРУ Джон О Бреннон назвав прес-конференцію Трампа нічим іншим як зрадою:
«Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Хельсінки піднімається та перевищую межі допустимого. Це було ніщо інше як зрада. Не тільки коментарі Трампа були імбецильними, він повністю знаходиться в кишені Путіна. Республіканські патріоти: Де ви?»

Український блогер Radio Lemberg, який вів текстову трансляцію прес-конференції в Хельсінки, виділяє зокрема питання про приналежність Криму, на яке путін так і не дозволив відповісти Трампу:

«На питання про приналежність Криму, Путін перехопив відповідь, і сказав, що Трамп залишається при своїй думці про незаконність його переходу до Московії, так і не давши відповісти самому Трамплін – президенти швидко завершили прес-брифінг»

Символічно? Правда? Але що ж, у чиїй би кишені не був Трамп, нам своє робити, та пам'ятати при цьому, що не він один вирішує, якою буде зовнішня політика США. Тож якщо є Бог на світі — хвала йому за це