22 квітня компанія Meizu представила модельну лінійку флагманів Meizu 15 і нову оболонку Flyme 7. Протягом всього дня мені хотілося написати кілька слів про цю подію, але слова так і не написалися, але новин про це і без мене не бракувало. Значно цікавіше, ніж писати про Flyme 7, було би спробувати Flyme 7 і тут мені пощастило бути власником не просто смартфона Meizu, а саме китайської версії цього смартфона.

Ще десь за тиждень до презентації, Meizu почала набір бета-тестерів нової оболонки, про що мені прилетіло відповідне сповіщення. Проте завершити реєстрацію мені ніяк не вдавалося: завжди вистрибувала помилка. Але незважаючи на це вчора мені прилетіло оновлення до дейлі версії Flyme 7.8.4.22 daily.

 

Виробник попереджає, що це тільки бета, тож можливі проблеми в роботі. От про виявлені проблеми нижче і поговоримо. Але спочатку про те, що сподобалося

 

Подобається новий вигляд системи. Дизайн, шрифти. Все класно переробили. Flyme тепер ще більше нагадує iOS. Хоча останнє сумнівний плюс 

 

 

 Запрацювало нарешті клонування програм. Не всіх, але деякі можна клонувати. Наприклад Facebook.

Є нічний режим. Це взагалі чудово. Нагадує такий же в Скайпі чи інших програмах, але тут по всій системі.

Повністю переробили анімацію плеєра на екрані блокування. При чому будь-якого плеєра. Крім того зник збій, коли при перемиканні пісень у Google Play Music на екрані не мінялася їхня назва. Мені подобається.

 mTouch почала спрацьовувати практично моментально. Не знаю, що вони зробили, але якщо розбудити телефон натисканням на кнопку — то екрану блокування можна взагалі не побачити.

З мінусів поки один. Зі шторки сповіщень прибрали можливість міняти тип мережі. Тепер можна лише вимикати і вмикати передачу даних. Там, де раніше писало тип мережі, тепер дублюється назва оператора. Навіщо? Але якщо потрібно, в той чи інший розділ налаштувань можна швидко перейти затиснувши відповідну іконку

 

А тепер про глюки.

Телефон не розпізнає карту пам'яті на 16 Гб. Пише, що вона порожня і пропонує форматнути. З картою все добре. Але зробивши резервну копію спробував відформатувати її на телефоні: видає помилку. Після форматування на комп'ютері — та ж проблема. З картою на 8 Гб працює Ок.
Знову не працює пошук по кириличних іменах в телефонній книзі. Така біда вже була на ранніх версіях Flyme 6 і ось тепер знову.
Не працює системний пошук. Взагалі. Поле пошуку є, але воно не активне.

Сьогодні прилетіло чергове оновлення, які будуть виходити кожні 1-2 дні. Особливих змін я не помітив, наявні глюки не виправили, але будемо чекати далі. Традиційно оновлення поламало мені віджет погоди, оскільки в китайській версії нема багатьох міст, в тому числі і українських. Проблема вирішується встановленням міжнародного віджета з apk-файлу, але тепер доведеться робити це кожні 1-2 дні.
 

Посилання на бетку Flyme 7 я тут не даватиму. Не бачу сенсу. Якщо ви дійсно хочете спробувати нову систему — ви її легко знайдете, а якщо це просто цікавіть — не ризикуйте, потерпіть до виходу стабільної версії.