Термінатор - це не лише фантастичний фільм Джеймса Кемерона, а й науковий термін, який застосовується в астрономії, медицині і навіть в електроніці.

Слово походить від латинського terminate - припиняти. Зокрема в астрономії термінатор - це лінія яка відділяє освітлену частину космічного тіла від неосвітленої. Якщо вести мову про термінатор Землі - то його положення не є сталим, а змінюється відносно пір року. Коли термінатор перетинає географічні полюси нашої планети - наступає рівнодення.

Термінатор Землі під час рівнодення:

В медицині даний термін пов’язаний з ДНК, а точніше це ділянка ДНК послідовність нуклеатидів якої розпізнається РНК-полімеразою як сигнал до припинення синтезу молекули РНК.

В електроніці загалом та радіотехніці зокрема термінатор виконує роль поглинача енергії в кінці довгої лінії. Зазвичай такі функції виконує резистор опір якого дорівнює хвильовому опору всієї лінії. Термінатори поглинають "біжучі" хвилі, що приходять з лінії і запобігають їх віддзеркаленню, таким чином "стоячі" хвилі в лінії також не утворюються.

Термінатор, теж металевий, тільки без інтелекту (зображення з Вікіпедії):