Сучасний Брест — це обласний центр Брестської області. Найменший обласний центр Білорусі. З Україною місто тісно пов’язує ряд історичних подій. Наприклад в 1596 році тут була укладена Берестейська унія, від якої веде свій відлік Греко-католицька церква. В 1918 році в Бресті підписали Брест-Литовський мирний договір. Перший мирний договір у Першій Світовій війні, за умовами якого УНР отримала міжнародне визнання як незалежна держава. Важливе значення Брест має і в історії Другої Світової війни. Але про це пізніше.

В цьогорічних мандрах Україною Миколаїв став першою зупинкою на моєму шляху. Початковий план передбачав зробити відправною точкою подорожі Херсон, але ще під час минулорічної поїздки в Одесу один приятель активно агітував мене відвідати і це місто по-сусідству. Тоді це було не реально з точки зору гострого дефіциту часу, тож цього року озброївшись принципом чим більше — тим краще, я ненадовго зазирнув і в Миколаїв.

Виникло в мене раптове бажання розповісти вам про Вінницю. Якось так вийшло, що їздив я туди майже два місяці тому і відновити в пам’яті багато нюансів цієї подорожі вже не вдасться, тому я вирішив розділити цей пост на кілька окремих галерей з фотографіями, не коментуючи окремо кожну із них. Проте декілька слів про місто все ж спробую сказати.