Моя розповідь про мандрівку по Білорусі не буде повною, якщо зараз не відволіктися на невеликий населений пункт під самою Польщею — Клейники. Це невелике село в передмісті Бреста, або як прийнято у білорусів — агрогородок Клейники. Неподалік від цього місця я провів свою першу ніч на білоруській землі.

Where is it?

Автобус зі Львова прибуває в Брест досить пізно, десь біля 18:20. Часу цілком достатньо щоб встигнути пересісти на поїзд до Мінська, але я хотів побачити Брест, та й весь день проведений в автобусі не спонукав відразу стрибати в поїзд. Приїхавши в Брест, я серед іншого, сходив на вокзал за квитками на наступний день і пішов ловити таксі, щоб доїхати до готелю. До речі, ось квитки:

Номер в готелі я забронював ще в Україні, тож не маючи уявлення в якій саме частині Бреста знаходиться обраний мною заклад, був впевнений, що легко доберуся до нього на таксі. Моя впевненість зіграла зі мною цікавий жарт. Таксист, до якого я підсів, не знав, де знаходиться готель РУП Белтаможсервис, але відпускати мене просто так не захотів, і почав обдзвонювати своїх колег. Після третього чи четвертого безрезультатного дзвінка було вирішено звернутися за уточненням до самого готелю. На щастя у мене був записаний номер, а в телефоні вже стояла білоруська сімка. Ця ситуація ідеально проілюструвала ситуацію з туризмом в тих краях — в готель я додзвонився з п’ятої спроби. До того часу моєму водієві вже хтось перетелефонував і сказав куди приблизно їхати. Рецепція готелю тільки підтвердила правильність напрямку.

Готель

І взагалі, нафіга я бронював номер? В ту ніч я виявився єдиним клієнтом на поверсі, а дівчина на ресепшині пам’ятала який саме номер я замовив, коли телефонував тиждень перед тим. По-дорозі таксист зізнався, що 8 років вже працює, але навіть не чув про цей готель. То, де ж він? Відкриваю таємницю білоруського готельного бізнесу, може кому згодиться. Готель РУП Белтаможсервис (назва то яка!) знаходиться практично на пункті пропуску Козловичі, за менш ніж кілометр від польського кордону. Праворуч від готелю є велика парковка для вантажного транспорту, на яку можна звернути з перехрестя на кільці. На цьому ж кільці і знаходиться готель. Дивіться карту. Таксі з центру Бреста до цього місця (8 чи 9 км.) обійшлося мені в 100 000 зайців, еквівалент наших 160 гривень.

Готель цілком комфортний як на свою ціну. В одномісному номері є телевізор, туалет, душ і досить зручне ліжко біля якого погано ловить готельний wi-fi. Картинка вище - вид з вікна. Вікно виходить на Клейники. Вартість номера 220 000 рублів. Разом із вартістю таксі... Краще б я прийшов туди пішки.

Назад в Брест

Так і зробив. Маршрутки до РУП Белтаможсервис не ходять, це я уточнив на ресепшині, тож наступного дня на мене чекала захоплююча прогулянка на відстань 4 з лишнім кілометри в Брест, до найближчої автобусної зупинки. Дорогою я кілька хвилин розважав себе балаканиною з диктофоном, наговорюючи на нього дорожні враження.

Майже прийшов. Десь там, за горизонтом Польща і мій готель.

Турботливий світлофор в Клейніках. Пішохідні світлофори такі по всій країні.

А ось і Брест

Далі буде...

<< Частина 2: Мобільний зв’язок, гроші, ціни

<< Частина 1: Туди